Chcesz samodzielnie zrobić dach na garażu? A może masz już płyty betonowe i chcesz wiedzieć, jak z nich korzystać? W tym artykule dowiesz się, jak zrobić dach na garażu z płyt betonowych. Poradnik krok po kroku pokaże Ci, jakie materiały potrzebujesz i jak je połączyć, aby uzyskać trwały i solidny dach.


W takim przypadku niezbędne będą dachówki bitumiczne, które charakteryzują się wystarczającą szczelnością. Dzięki temu idealnie dopełnią się one z wytrzymałością płyt betonowych. Ponadto, dachówki te są dostępne w korzystnych cenach, więc bezProblem bardzo się je pozyskać.

Z czego zrobić dach garażu?

Możesz wejść na stronę internetową, gdzie znajdziesz wiele propozycji i zrównoważonych cen. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze są one tanie. Najważniejsze jest to, żeby dobrać odpowiedni materiał. Zastanów się więc, czym chcesz pokryć dach garażu. Papy oraz gonty bitumiczne to podstawowe materiały, które zapewnią nie tylko tanie, ale przede wszystkim odporne zabezpieczenie dachu garażu.

Czy można postawić garaż z płyt betonowych?

Tak, jeżeli budowla nie przekroczy 35 m2. Wtedy wystarczy zgłosić jedynie zamiar budowy do właściwego miejscowo powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego.

Jaki jest koszt garażu z płyt betonowych?

W zależności od tego, na jakie wykończenie się zdecydujemy, całkowity koszt budowy garażu wykonanego z płyt betonowych może wynieść od 10 000 złotych do 15 000 złotych.

Z czego zrobić najtaniej garaż?

Najprostszym i najtańszym wyjściem jest zakup blaszanego garażu. Gotowe konstrukcje ocynkowanej stali są dostępne w cenie wahającej się od 1300-2500 zł. Za bardziej rozbudowane i bogato wyposażone modele trzeba już zapłacić 3000-5500 zł.

Jaki garaż można postawić bez pozwolenia?

Jakie są wymogi ustawowe?

Garaż bez pozwolenia można postawić gdy jest wolnostojący, parterowy o charakterze gospodarczym i powierzchni nie przekracza 35m2. Garaż może się również znajdować na posesji do 500m2.

Zobacz także:  Jak zwabić owady do domku?

Jak najtaniej zrobić dach?

Najprostszym rozwiązaniem jest papa asfaltowa, która nie wymaga dodatkowych materiałów i jest łatwa do zastosowania. Jednak papy asfaltowej nie można stosować przy dachach spadzistych, gdyż pod wpływem promieni słonecznych topi się i spływa z dachu.

Co zamiast blachy na dach?

Jeśli planujemy większą renowację i chcemy położyć coś bardziej wytrzymałego, możemy zastosować na naszym dachu papy rurowane. Papy rurowe to materiały dachowe z grupy lekkich pokryć dachowych.