Czy wiesz, że tuja rośnie w ciągu roku około 2-3 cm? Jest to niezwykłe drzewo, które można uprawiać w ogrodzie lub na działce. Warto dowiedzieć się więcej o tej roślinie i jej cechach.

Ile rośnie tuja w ciągu roku?

Co zrobić żeby szybko rosły tuje?

Fachowcy i ogrodnicy wiedzą jakie nawozy podawać, żeby zrośniemyy się zadowalająco. Wiosną i latem przede wszystkim stosujemy nawozy bogate w azot (N), natomiast oprócz azotu potrzebne są mikroelementy tj. magnez (Mg). Te mikroelementy bardzo ważne są dla prawidłowego i szybkiego rozwoju tuj – ich braki powodują żółknięcie i obumieranie gałązek tuj. Dlatego warto pamiętać, że suche liście nie oznaczają odpowiedniego nawożenia rośliny! Nawozem można pobudzić tui do intensywnego wzrostu, a co za tym idzie poprawi się też jakość krzewu – miarka to podstawa!

Ile lat żyją tuje?

Żywotnik zachodni żyje bardzo długo – aż do 1000 lat. Jest to jedna z najtrwalszych roślin na świecie. Niskie odmiany mają kształt kuli, natomiast wysokie odmiany mogą być kolumnowe lub stożkowe. Żywotnik jest bardzo wdzięcznym drzewem i nie wymaga dużo opieki – dlatego też jest tak popularny w ogrodach.

Po jakim czasie ukorzeniają się tuje?

Pamiętajmy, by nie sadzić tui zbyt głęboko – optymalna głębokość to 3 cm. Sadzonki ukorzeniają się po około 3 miesiącach.

Ile kosztuje tuja 150 cm?

Thuja smaragd grunt to popularna cena rośliny. Można ją kupić w większości sklepów ogrodniczych w cenie 40 złotych za sztukę.

Ile kosztuje 2 m tuja?

2m tuja Brabant kosztuje 90 zł, a dostawa jest gratis.

Czego nie lubią tuje?

Przede wszystkim suszy, gleby o ph zasadowym oraz obojętnym – należy zatem dbać o odpowiednie nawodnienie i zakwaszenie gleby. Czy tuje są trujące? Tak, zawierają gorzkie olejki i nie należy ich spożywać. Tuje posiadają również kolczaste igły, które mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie dla małych dzieci i zwierząt. Pamiętać również należy, że aby hodować tuje w swoim ogrodzie musimy posiadać dużo miejsca – są to drzewa dość głęboko korzeniujące się.

Zobacz także:  Ile kosztują garaże blaszaki?

Jak dbać o tuje na wiosnę?

Najważniejszą sprawą jest zapewnienie im żyznego, stale wilgotnego podłoża. Dlatego warto je wiosną zasilić kompostem, który nie tylko dostarcza próchnicy, ale poprawia strukturę gleby i zwiększa jej chłonność.