Uwaga: ta strona nie zawiera treści.

Zastanawiasz się, ile kosztuje tona ekogroszku? Z całą pewnością interesuje Cię także, jakie są jego największe zalety. W tym artykule przybliżamy Ci ceny ekogroszku w roku 2022 oraz jego główne zalety.


Ekogroszek będzie kosztować średnio 3000 zł w przypadku najbardziej wydajnej I klasy. Będzie to wynikało ze wzrostu cen surowców energetycznych na całym świecie.

Ile kosztuje tona ekogroszku teraz?

W dniu, który został zapisany 18 listopada 2020 roku, 1 tonowy big-bag ekogroszku trzeba było kupić 1.760 PLN. Cena ta jest więc ponad dwukrotnie wyższa niż przed rokiem i średnio o 600 PLN wyższa niż w listopadzie poprzedniego roku. Wydaje się, że cena ekogroszku będzie nadal rosnąć ze względu na duże zainteresowanie ogrzewaniem pelletami drzewnymi.

Kiedy ekogroszek będzie tańszy?

Od dnia 16 kwietnia 2022 r. Do dnia 31 grudnia 2022 r. przepisy obejmują paliwa stałe wydobyte na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz do niej sprowadzane. Doprecyzowano jednak, że jedynie w okresie od dnia 16 kwietnia 2022 r. Do dnia 31 grudnia 2022 r.

Czy ekogroszek będzie tańszy 2022?

Ceny ekogroszku będą rosnąć, ale nie będzie to tak drastyczny wzrost jak w przypadku węgla kamiennego. W czerwcu 2022 ekogroszek będzie kosztował 1771 zł za tonę.

Czy ekogroszek jeszcze zdrożeje?

– zastanawiano się w związku z podwyżkami w 2021 roku. W kolejnych miesiącach okazało się, że tak. Zgodnie z danymi GUS ceny skupu ekogroszku w marcu br. były o 4% wyższe niż przed rokiem, a więc nadal idą w górę. Oznacza to, że podwyżka cen surowca na rynkach światowych nie jest obciążeniem tylko eksporterów, ale przenosi się także na konsumentów końcowych – gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa.

Zobacz także:  Ile kosztują garaże blaszaki?