Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje płyta stropowa, to koniecznie przeczytaj ten artykuł! Znajdziesz tu cenne informacje na temat cen, a także dowiesz się, jakie są najważniejsze cechy dobrej płyty stropowej.

Cena płyt wynosi od 80 do 150 zł/ m2. Koszt mieszkanki betonowej to około 250 zł/ m3. Z kolei za robociznę trzeba zapłacić średnio 60-70 zł/m2, a za wynajęcie dźwigu od 80 do 120 zł/h.

Co to jest plyta stropowa?

Plyta stropowa jest to lekka plyta ze sztywnego polistyrenu ekspandowanego (EPS) o grubosci od 8 do 10 cm. Plyta stropowa charakteryzuje taka sama grubosc we wszystkich przekrojach pionowych, sklada sie z płyty i najczesciej nadbetonu lub innych warstw izolacyjnych. Wykorzystywana jest ona przy budowie domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, garażach. Dzięki swojej lekkości i uniwersalności jest coraz częściej wykorzystywana podczas budowy nowoczesnych konstrukcji.

Ile kosztuje strop Smart?

Średnia cena wykonania stropów typu Smart to 120 – 150 zł/m2. Ostateczna skala wydatków będzie oczywiście uzależniona od specyfiki stropu oraz wysokości kosztów dodatkowych (sprzęt, ekipa itp).

Ile kosztuje płyta żerańska?

Płyta żerańska to jedna z trochę zapomnianych, ale w ostatnich latach coraz częściej stosowanych technologii. Należą do jednych z najtańszych rozwiązań cenowych dla stropów. Cena płyt kształtuje się w przedziale pomiędzy 140 a nawet 200 zł/m2.

Ile kosztuje strop na 100m2?

Koszt stropu określa się jako całkowity koszt materiałów i robocizny. W przypadku stropu żelbetowego jest to między 150 a 400 złotych za metr kwadratowy. Najdroższe są stropy drewniane, które mogą być nawet o 60% droższe od żelbetowych.

Jaką grubość stropu w domu?

To zależy. Standardowy strop żelbetowy może posiadać grubość od 15 do 20 cm. Im większa rozpiętość budynku, tym większa grubość stropu. Potrzebną grubość stropu ustalamy na podstawie obliczeń statycznych.
Budowa stropu monolitycznego jest prosta. Przed rozpoczęciem prac należy wykonać deskowanie, które będzie służyło jako podłoże do betonowej płyty. Stosujemy w tym celu drewno lite lub płyty OSB o grubości co najmniej 2,5 cm. Deskowanie musi być mocne i równe, bez żadnych nierówności czy ubytków.

Zobacz także:  Co to jest ściana jednowarstwowa?

Jaki strop najtańszy 2021?

Strop gęstożebrowy Teriva 2021 to obecnie najtańszy i najpopularniejszy strop na rynku. Składa się on z gęsto rozmieszczonych żeber żelbetowych, pomiędzy którymi umieszcza się pustaki. Jego budowa pozwala na uzyskanie dużej nośności przy relatywnie niskim koszcie materiałów i robocizny.

Jakie są rodzaje stropów?

Stropy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak beton, drewno, metal czy też prefabrykowane elementy. Wybór odpowiedniego typu stropu zależy od przeznaczenia funkcjonalnego oraz obciążenia. Najczęściej spotykanymi rodzajami stropów w budownictwie są: stropy gęstożebrowe, belkowe, panelowe, płyty stropowe, stropy płytowo-belkowe, zespolone i sprężone.