Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztują grzejniki niskotemperaturowe, koniecznie przeczytaj ten artykuł!Podpowiemy Ci, jakie są ich najważniejsze zalety i dlaczego warto je kupić. Dowiesz się także, jaki rodzaj grzejnika będzie najlepszy dla Ciebie i jakie są jego wady.


Cena waha się w granicach od 300 do 448 złotych. Dodatkowym atutem jest fakt, że regulus – grzejniki szybko przerywają proces grzania, kiedy temperatura się podniesie lub równie szybko rozpoczną, kiedy spadnie. Warto więc zainwestować w tego typu grzejnik, ponieważ daje on duży komfort cieplny i oszczędza energię.

Jakie są grzejniki niskotemperaturowe?

Grzejnik niskotemperaturowy to grzejnik, który pracuje w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych. Są to instalacje, w których czynnik grzewczy (najczęściej woda) ma tak zwany niski parametr, czyli temperatura zasilania nie przekracza 55oC.

Jak rozpoznać grzejnik niskotemperaturowy?

Najczęściej spotykamy je w łazienkach. Są one łatwe do rozpoznania po tym, że mają dwa wejścia na rurki – jedno na gorącą wodę, a drugie na zimną. Takie grzejniki służą do ogrzewania pomieszczeń, w których temperatura czynnika grzewczego (wody) nie przekracza 55 stopni Celsjusza. WArto pamiętać, że taki grzejnik powinien być stosowany wyłącznie w niskotemperaturowej instalacji grzewczej.

Czy grzejniki aluminiowe mogą być niskotemperaturowe?

Tak, tego typu grzejniki są idealne do pracy w instalacjach niskotemperaturowych. Takie rozwiązanie jest bardzo efektywne zarówno pod względem energetycznym, jak i finansowym. Ponadto, grzejniki aluminiowe świetnie sprawdzają się z nowoczesnymi rozwiązaniami techniki grzewczej takimi jak kotły kondensacyjne, kolektory słoneczne czy pompy ciepła. Wszystko to sprawia, że jest to bardzo dobra opcja dla osób poszukujących efektywnego i atrakcyjnego cenowo ogrzewania.

Jakie grzejniki niskotemperaturowe do pomp ciepła?

Pompy ciepła to popularne, ekologiczne urządzenia do ogrzewania budynków. Pompy ciepła wykorzystują energię z otoczenia – zazwyczaj gruntową lub powietrzną – i przechodzą ją na wodę w krótkim układzie instalacji. Woda ta podgrzewana jest następnie do temperatury potrzebnej do ogrzania budynku przez grzejniki niskotemperaturowe. Do najpopularniejszych grzejników niskotemperaturowych do pomp ciepła zaliczamy: grzejniki płytowe, klimakonwektory oraz grzejniki kanałowe z konwekcją wymuszoną.

Zobacz także:  Jak obliczyć schody kalkulator?

Jakie grzejniki do ogrzewania piecem węglowym?

Kocioł na węgiel lub drewno nagrzewa wodę do bardzo wysokich temperatur, tradycyjne grzejniki maja zatem problem ze sprawnym ogrzewaniem. Łączenie nisko- i wysokotemperaturowych urządzeń jest zupełnie nieopłacalne i doprowadza do zniszczenia całego systemu grzewczego. Zamiast tego lepiej kupić nowoczesny, elastyczny system ogrzewania.

Jaki grzejnik do pokoju 25 m?

Według przesłanki zapotrzebowanie na moc grzewczą wynosi 70-100 W/m2. Dla pokoju o powierzchni 25 m2, zapotrzebowanie na moc wynosi od 1750 do 2500 W. Dodatkowe czynniki, takie jak klimat, izolacja i rodzaj pomieszczenia, mogą wpływać na dokładne zapotrzebowanie na moc.

Jaka moc grzejnika do pokoju 15m2?

Zależy to od kilku czynników. Podstawowym jest kubatura pomieszczenia, czyli objętość powietrza w nim zawarta. Jeśli pokój ma 15m2 i jest wysoki (np. 3,5 m), to kubatura może być taka sama, jak 20m2 na 2 piętrze (czyli standardowa). Inaczej będzie natomiast, jeśli jest niski – wtedy kubatura jest mniejsza i grzejnik będzie musiał pracować intensywniej. Drugim ważnym czynnikiem jest izolacja cieplna pomieszczenia oraz budynku. Im lepsza izolacja, tym grzejnik może być słabszy. W przypadku dobrej izolacji możemy ustalić, że 1 kW mocy grzewczej odpowiada ogrzaniu 8-10 m3 powietrza w pomieszczeniu o kubaturze 80-100 m3/h.