Niewiele osób wie, że blaszane garaże mogą być bardzo kosztowne. Jest to jednak dobra inwestycja, ponieważ taki garaż będzie trwały i służył przez wiele lat.

Najprostszy można kupić już za 1500 zł, ale jeśli chcemy czegoś więcej niż tylko kawałek dachu nad samochodem, to cena może sięgnąć nawet 10 000 zł. Jeśli chodzi o garaże blaszane wyposażone w wiatę, to ich cena rozpoczyna się od 3000 zł. Najdroższe są oczywiście garaże blaszane ze stali nierdzewnej – ich ceny mogą sięgnąć nawet 20 000 zł.

Czy trzeba mieć pozwolenie na postawienie garażu blaszanego?

Zgodnie z prawem budowlanym, jeśli jego powierzchnia nie przekracza 35 m2 i łączna liczba takich budynków na danej działce nie jest większa niż 2 na 500 m2, to pozwolenia na postawienie garażu blaszanego nie trzeba.

Ile kosztuje garaż blaszany na samochód?

Blaszany garaż na samochód to koszt od 800 zł do 2000 zł średnio. Jest on łatwy i szybki w montażu, lekki, a ponadto dostępny niemal od ręki. Można go wykorzystać nie tylko do przechowywania samochodu, ale także mebli, akcesoriów sportowych oraz różnych drobiazgów.

Ile kosztuje garaż blaszak 3×5?

1650 zł

Jaką grubość blachy na garaż?

Głównie jest to 0,5-0,7 mm, ale może być cienkiej blachy 0,3 mm. grubej blachy 1mm. Jeśli chodzi o konstrukcję dachu garażowego to powinien być on wykonany z blachy ocynkowanej o grubości 0,5mm.

Jak tanio wybudować garaż?

Najtańszym wyborem będzie bez wątpienia prosty blaszak, czyli garaż zrobiony z ocynkowanej stali. Takie konstrukcje można kupić już od 1300 do 2500 złotych. Za nieco bardziej rozbudowane modele trzeba będzie zapłacić ok. 3000-5500 złotych.

Kiedy nie trzeba zgłaszać błaszaka?

Garaż można postawić bez pozwolenia, jeśli wykonuje się go zgodnie z przepisami- tzn. max 35 m2. do tego stojące na 500 m2 działki obiektów nie może być więcej niż dwa i respektowane są wymiary okien i drzwi. Jeśli nie ma indywidualnego planu zagospodarowania przestrzennego albo studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, to garaż blaszaną postawisz 50 m od granicy działki (lub 30 m, jeśli masz siatkę ogrodzeniową).

Zobacz także:  Ile cementu na chudy beton?

Czy za garaż blaszany płaci się podatek od nieruchomości?

W świetle orzecznictwa sądowego, garaże takie nie stanowią budynków w rozumieniu przepisów o podatkach i opłatach lokalnych. Zatem nie podlegają one opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości. Interpretacja ta jest jednoznaczna i nie budzi większych wątpliwości.