W jaki sposób można rozwiązać problem pampasowej trawy? Czy istnieje na to rada? Tak, istnieje! Pampasowa trawa jest odporna na suchość, a także łatwa w utrzymaniu. Jest to świetna alternatywa dla zieleni miejskiej, ponieważ nie wymaga tak intensywnej pielęgnacji.


Najlepiej rośnie ona na stanowiskach dość wilgotnych i słonecznych oraz na glebach żyznych i stosunkowo przepuszczalnych. Pamiętaj, aby upewnić się, że Twoja pora roku jest odpowiednia dla tego rodzaju trawy – zbyt wczesna wegetacja może doprowadzić do jej uschnięcia.

Dlaczego trawa pampasowa usycha?

Porosty pampasowej najlepiej rosną na glebach bogatych w wapń, które są żyzne i przepuszczalne. Trawa pampasowa jest bardzo tolerancyjna i może znieść krótkotrwałą suszę, ale jeśli jest ona przelana, to może prowadzić do zagniwania korzeni i obumierania roślin.

Jak zimuje trawa pampasowa?

Zimowanie trawy pampasowej polega na związaniu u góry wszystkich liści i pędów, które w okresie jesiennym są już pozasychane (operację wykonujemy po przymrozkach przed nadejściem mrozów). Gdybyśmy tego nie zrobili, to większość rośliny mogłaby przekwitnąć już na wiosnę. Ponieważ jednak chcemy aby trawa była bujna i zielona, musimy ograniczyć jej kwitnienie do minimum. Dlatego najlepiej jest całkowicie usunąćczubki, na których mogłyby pojawić się kwiatostany. Trawa powinna być tak ścielona, aby mogła swobodnie rosnąć i krzewić się. Zabieg ten mają sens tylko wtedy, gdy mamy zamiar utrzymać trawnik w dobrej kondycji i uniknąć jego przesuszenia.

Po jakim czasie kwitnie trawa pampasowa?

Trawa pampasowa kwitnie najczęściej po trzech latach uprawy, albo jeszcze później. Sadzonki trawy pampasowej nie zawsze kwitną. Jeśli już wydadzą kwiaty, to najczęściej po trzech latach uprawy.

Kiedy zaczyna rosnąć trawa pampasowa po zimie?

Trawa pampasowa rośnie wraz z nadejściem wiosny, kiedy tylko warunki pogodowe na to pozwalają. Zazwyczaj jest to okres wczesnej wiosny – przełom marca i kwietnia. Gatunki trawy pampasowej mogą się różnić pod względem tego, kiedy dokładnie odbijają lub zaczynają rosnąć. Stan trawy pampasowej oraz samych warunków pogodowych także mają duży wpływ na to, kiedy trawa się odbije i zacznie rosnąć.

Zobacz także:  Na czym polega odbiór domu?

Ile kosztuje trawa pampasowa?

Sadzonka tej popularnej rośliny ozdobnej kosztuje obecnie 12 zł. Do niedawna była ona ceniona ze względu na swój niepowtarzalny, różowy kolor, ale ostatnio stała się bardzo popularna wśród osób, które szukają alternatywy dla tradycyjnej trawy. Trawa pampasowa jest łatwa w uprawie i nawadnianiu, a także bardzo odporna na choroby i szkodniki.

Czy trawa pampasowa może rosnąć w domu?

Zdecydowanie tak! Gatunek ten nadaje się zarówno do uprawy ogrodowej, jak i w pojemnikach na balkonach i tarasach. Pamiętajmy jednak, że donice lub skrzynie na zimę trzeba zabrać do pomieszczenia, a rośliny rosnące w gruncie porządnie zabezpieczyć przed mrozem, ponieważ są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.

Czy trawa pampasowa lubi wodę?

Zgodnie ze wskazówkami producentów, najlepiej jest podlewać rośliny 2-3 razy w tygodniu w odpowiednich ilościach. Jednak równie ważne jest, aby upewnić się, że korzenie trawy pampasowej nie zostaną zalane przez długi czas – mogą one bowiem gnić i roślina będzie musiała zostać wymieniona. W takim przypadku, chcąc sprostać tym wymaganiom, trawę pampasową najlepiej sadzić na podwyższonych rabatach, skąd nadmiar wody będzie mógł łatwo odpływać. Poleca się też sadzenie trawy na zdrenowanych, sztucznych podwyższeniach, dzięki czemu korzenie rośliny znajdą się nad poziomem gruntu i nie będą narażone na stagnując�� wod