Lepik na zimno to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych, ale czy jest dobry? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu materiałowi i spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.
Czy lepik na zimno jest dobry?
Jak położyć lepik na zimno?
Najlepsze warunki stosowania lepiku na zimno to temperatura od 5 do 30ºC. Pojemniki z lepikiem na zimno zaleca się przechowywać w temperaturze pokojowej, co ułatwia nakładanie materiału. Nanieść lepik całopowierzchniowo na szerokość przyklejanej papy. Odczekać 15-20 minut, rozłożyć papę i dokładnie docisnąć ją do masy.
Czy można Podgrzewac lepik na zimno?
Na bitumicznych pokryciach dachowych lepik na zimno jest często stosowany wykonywaniu lub renowacji. Aplikacja lepiku jest prosta i nie wymaga podgrzewania go przed użyciem.
Ile lepiku na m2?
Przed nakładaniem kolejnej warstwy lepiku na zimno odczekać do całkowitego wyschnięcia poprzedniej. Łączne zużycie lepiku powinno wynosić od 1,2 do 3,0 kg/m2.
Co położyć na stary dach?
Najlepiej sprawdzą się blachodachówki lub blachy trapezowe. Są one materiałem lekkim – ich ciężar wynosi 4-5 kg/m2 – nie obciążą zbytnio konstrukcji i łatwo się je układa.
W jakiej temperaturze kłaść papę na zimno?
Papy termozgrzewalne najlepiej kłaść na zimno, czyli w temperaturze poniżej 10°C. Dzięki temu unikniemy powstawania nierówności w postaci wybrzuszeń, a powierzchnia dachu będzie gładka.
Czy papę termozgrzewalna można Klasc na lepik?
Tak, ale jest to metoda mało popularna i stosowana wyłącznie w przypadku remontów dachów. Aby to zrobić, papę należy rozgrzać na gorąco i przykleić ją lepikiem Asfaltowym na gorąco lub lepikiem do stosowania na zimno (jedynie papy na tekturze lub welonie szklanym).
Co zamiast lepiku?
Wodorozcieńczalna emulsja chlorowo-kauczukowa. Dlaczego? Możliwość stosowania na wilgotnym podłożu – pod warunkiem, że do chwili wyschnięcia nie będzie narażona na wypłukanie (np. deszcz).